Flexography

Etiket basımında çok yaygın kullanılan fleksografi baskı tekniği, farklı sektör taleplerine cevap verebilecek baskı kalitesi sunabilmektedir. Serigrafi, folyo basım, kabartma vs. farklı basım teknikleri ile birlikte kullanıldığı günümüz kombine baskı makineleri üst düzey markaların kaliteli etiket ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamaktadır.

Digital Offset

Günümüz teknolojisinin bize sunduğu bu teknik ile son derece yüksek baskı kalitesinin yanında, düşük tiraj, versiyonlama ve değişken veri basımı ekonomik bir biçimde sağlanabilmektedir. Çok çeşitli baskı malzemesi kullanabilme özelliği ile çoğu sektörün etiket ihtiyaçlarının karşılanmasında pratik ve hızlı teslimat kolaylığı ile günümüz etiket basımında yükselen bir payı vardır.

Letterpress

Düşük tirajlı işlerde fiyat avantajı sunabilen bu teknikle günümüzde halen çok yüksek oranda kendinden yapışkanlı etiket basımı gerçekleşmektedir.

Serigraphy

Yüksek miktarda mürekkep veya lak aktarımı sayesinde, üst düzey doygunlukta basım uygulamaları sağlanabilmekte ve rafta son kullanıcının dikkatini cezbedecek etiketler üretilebilmektedir.

Foil

Sıcak veya soğuk uygulama yöntemleri ile sektöründe farklılaşma, öne çıkma ve yüksek albeni yaratma amacındaki markaların değişik miktarlardaki etiket talepleri karşılanabilmektedir.